Jakie pieluchy do nauki pływania wybrać dla dzieci na basen i dlaczego?

Nauka pływania jest jedną z przyjemniejszych a zarazem przydatnych aktywności dla wszystkich dzieci. Które z waszych dzieci nie lubi przychodzić na zajęcia i pluskać się w wodzie ? Wszyscy wiemy jak ważnym etapem rozwoju jest nauką pływania dla dzieci. Są to niezapomniane chwile i dla rodziców i dla dzieci. W takich momentach rodzą się wątpliwości co będzie najwygodniejsze i najlepsze dla mojego dziecka ? Jakie pieluchy wybrać ?

Jakie pieluchy wybrać na basen?

Poniżej przedstawiamy trzy różne opcje konfiguracji pieluch do wody:
1. Jednorazowe pieluchy do wody zakładane pod neoprenową pieluchę (HAPPY NAPPY – z firmy SPLASH ABOUT). Jednorazowe pieluchy są wygodne i łatwe w użyciu, jednak pamiętajmy żę po każdych zajęciach należy je wyrzucić. Powoduje to duże zamieszanie, bałagan, niepotrzebne śmieci oraz przede wszystkim dodatkowe koszty.

Zdecydowanie polecamy poniższe dwa rozwiązania ze względu na większą wygodę oraz oszczędność, mniejszy bałagan i ekologię.

 1. Pieluchy wielorazowe z pieluchą neoprenową na wierzchu.
  W takiej konfiguracji wytwarzamy mniej śmieci, co za tym idzie, jesteśmy bardziej ekologiczni. Pieluchy wielorazowe można wyprać oraz wysuszyć, dzięki czemu mogą nam służyć na kolejnych zajęciach na basenie. Czy zgodzicie się z nami że jest to dużo bardziej ekologiczny oraz przede wszystkim oszczędny sposób dla waszych portfeli? 
 1. 2w1 Dopasowana pielucha neoprenowa wielokrotnego użytku.
  Pieluchy tego typu są elastyczne, wygodne i zapewniają skuteczną ochronę przed przeciekaniem. W tym wypadku zbędne są dodatkowe pieluchy, dzięki czemu możemy maksymalnie przyspieszyć czas przebierania dzieci (co dla każdego rodzica jest bardzo istotne).
pieluchy do pływania na basenie
Pieluchy do pływania na basenie dla dzieci

Dlaczego na basenie należy używać specjalnych pieluch do pływania?

Dla większości z was, jak nie dla wszystkich, odpowiedź na to pytanie nasuwa się automatycznie i jest oczywista.

Głównym założeniem korzystania z pieluch wodoodpornych dla niemowląt i małych dzieci jest zapobieganie przedostawania się stałych i półpłynnych nieczystości do basenu. Przypominamy że pieluchy do pływania nie zatrzymują moczu. Tego typu pieluchy nie mogą wchłaniać żadnych płynów bo wchłaniałyby również otaczającą dzieci wodę. Ich dodatkową funkcją jest pomoc w zachowaniu higieny w basenie uniemożliwiając rozprzestrzenianie się bakterii.

Jakie są koszty stosowania różnego rodzaju pieluszek?

Jeżeli aspekt ekologiczny nie do końca do was przemawia sprawdzimy porównanie cenowe powyższych 3 rozwiązań w okresie całego sezonu pływackiego (wrzesień – czerwiec) przy jednych zajęciach pływania w tygodniu (4 zajęcia w miesiącu)

 1. około 4 paczki pampersów jednorazowych 4×30 zł = 120
  plus pielucha neoprenowa około 80-90 zł
  razem 200 zł

 2. pampers wielorazowy 50-80 zł
  plus pielucha neoprenowa około 80-90 zł
  razem 130-170 zł
 1. 2w1  – neoprenowa pieluszka do pływania 120 zł

Początkowo może wydawać się że jednorazowe pieluchy są tańsze. Jednak przy dłuższej perspektywie czasu można zobaczyć, że jednak ten jednorazowo droższy wydatek bardziej nam się opłaca. Dodatkowym atutem rozwiązania bez pieluchy jednorazowej jest fakt, że nie musimy pamiętać o dodatkowej rzeczy na liście zakupów. Rodzice !  Zgodzicie się z nami, że im mniej rzeczy do zapamiętania i ogarnięcia tym wasze życie staje się łatwiejsze? Według nas zdecydowanie tak !!!! 

Kiedy już zdecydujecie się która z powyższych opcji jest dla was najlepsza i najbardziej komfortowa ważnym aspektem jest odpowiednie dobranie pieluszki neoprenowej.

Jak dobrać odpowiednią pieluszkę na naukę pływania dla niemowlaka?

Dobranie pieluszki neoprenowej nieco różni się od dobierania jednorazowej jednak nie jest to aż takie trudne. Przede wszystkim, ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru pieluch dostosowanego do obwodu talii i ud waszego maluszka. Przeglądając sklepy internetowe z pieluchami neoprenowym natkniecie się na wiele cudownych wzorów więc macie w czym wybierać!! Bardzo ważne jest nie kupowanie dużo większej pieluchy bo zwyczajnie nie będzie ona spełniała swoich funkcji.

Chcielibyśmy uczynić wasz wybór pieluszek jeszcze bardziej ekonomicznym. Od czerwca 2022 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą ACTIVE BABY SHOP (https://activebabyshop.pl), gdzie możecie kupić pieluszki wielorazowe i neoprenowe.
Wpisując kod
power_swim
otrzymujecie zniżkę w wysokości -15% na całą zawartość koszyka. Super, prawda?

Jeśli macie jakieś pytania lub możecie się podzielić doświadczeniem z innymi serdecznie zapraszamy.